Kaç Güneş Paneline İhtiyacınız Var?

Kaç Güneş Paneline İhtiyacınız Var: Panel Boyutu ve Çıkış Faktörleri

 

Ortalama bir evin kaç tane güneş paneline ihtiyacı var? 3 yatak odalı bir ev için kaç tane güneş paneline ihtiyacım var? 2000 metrekarelik bir ev için kaç tane güneş paneline ihtiyacım var? Bunların hepsi, hevesli bir güneş enerjili ev sahibi için yaygın sorulardır . Eviniz için kaç tane güneş paneline ihtiyacınız olacağını belirlemek, önce hedeflerinizin ne olduğunu bilmenizi gerektirir.

Karbon ayak izinizi en aza indirmek mi istiyorsunuz? Yatırımınızın getirisini en üst düzeye çıkarmak mı istiyorsunuz? Mümkün olduğu kadar çok para biriktirmek mi?

Çoğu insan çevresel etkilerini en aza indirirken paradan tasarruf etmek ister.

Kaç tane güneş paneline ihtiyacınız olduğunu hesaplamak için şunları bilmeniz gerekir:

  1. Ortalama enerji gereksinimleriniz

  2. Watt cinsinden mevcut enerji kullanımınız

  3. Bölgenizdeki iklim ve güneş ışığı miktarı

  4. Düşündüğünüz güneş panellerinin verimliliği

  5. Düşündüğünüz güneş panellerinin fiziksel boyutu

“Kaç tane güneş paneline ihtiyacım var” sorusunu yanıtlamanın basit bir yolu, size ücretsiz bir ev güneş enerjisi değerlendirmesi sağlayabilecek profesyonel bir güneş enerjisi tesisatçısına danışmaktır .

Ne kadar güneş enerjisine ihtiyacınız olacak?

Evinizin ortalama enerji gereksinimlerini belirlemek için geçmiş elektrik faturalarına bakın. Evinizin saatlik enerji gereksinimini bölgenizdeki en yoğun güneş ışığı saatleriyle çarparak ve bunu bir panelin watt değerine bölerek kaç tane güneş paneline ihtiyacınız olduğunu hesaplayabilirsiniz. Bir aralık oluşturmak için düşük güç (150 W) ve yüksek güç (370 W) örneği kullanın (ör: 11.000 kWh/yıl üretmek için 17-42 panel). Çatınızın boyutunun ve çatınızın ne kadar güneş ışığı aldığının da faktörler olduğunu unutmayın.

Deneyimli bir güneş enerjisi tesisatçısı ile çalışırsanız, tüm bu hesaplamaları sizin için yapacaklardır. “Kaç tane güneş paneline ihtiyacım var?” sorusunun cevabını bulmak için bir hesap makinesi arıyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın. Bu etkileşimli araç, yalnızca birkaç saniye içinde bir güneş tahmini sağlar

Şu anda kaç watt kullanıyorsunuz?

Ortalama kullanım için elektrik faturanıza bakın. “Kilowat Saat (veya kWh) Kullanılan” veya benzer bir şey arayın ve ardından temsil edilen sürenin uzunluğunu not edin (genellikle 30 gün). Faturanız kullanılan kilovat saati göstermiyorsa, başlangıç ​​ve bitiş sayaç okumalarına bakın ve önceki okumayı en yeni olandan çıkarın.

Hesaplamalarımız için günlük ve saatlik kullanım istiyorsunuz, bu nedenle faturanız günlük ortalamayı göstermiyorsa, aylık veya yıllık ortalamayı sırasıyla 30 veya 365 güne bölün ve ardından saatlik ortalama elektrik kullanımınızı belirlemek için tekrar 24’e bölün. . Cevabınız kW cinsinden olacaktır. (Ve merak ediyorsanız, bir kilovat-saat, herhangi bir zamanda ne kadar güç kullandığınızın gücün kullanıldığı toplam süre ile çarpımıdır.)

Ilıman bir iklimdeki küçük bir ev ayda 200 kWh gibi bir miktar tüketebilir ve ev enerji kullanımının en büyük bölümünü klimaların oluşturduğu güneydeki daha büyük bir ev 2.000 kWh veya daha fazlasını kullanabilir. Ortalama bir ABD evi ayda yaklaşık 900 kWh kullanır . Yani günde 30 kWh veya saatte 1,25 kWh.

Ortalama günlük enerji kullanımınız, güneş enerjisi ihtiyaçlarınızı hesaplamak için hedef günlük ortalamanızdır. Elektrik ihtiyaçlarınızın tamamını olmasa da çoğunu karşılamak istiyorsanız, güneş sisteminizin üretmesi gereken kilovat saat sayısı budur.

Güneş panellerinin günün 24 saati maksimum verimlilikte çalışmadığına dikkat etmek önemlidir. Örneğin hava koşulları, sisteminizin verimliliğini geçici olarak azaltabilir. Bu nedenle uzmanlar, ihtiyacınız olan tüm temiz enerjiyi üretebilmenizi sağlamak için hedef günlük ortalamanıza yüzde 25’lik bir “yastık” eklemenizi tavsiye ediyor.

Bölgenizde kaç saat güneş ışığı bekleyebilirsiniz?

Belirli konumunuz için en yoğun güneş ışığı saatleri, ev güneş sisteminizin üretmesini bekleyebileceğiniz enerji üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olacaktır. Örneğin, Phoenix’te yaşıyorsanız, Seattle’da yaşadığınızdan daha fazla sayıda en yoğun güneş ışığına sahip olmayı bekleyebilirsiniz. Bu, Seattle’lı bir ev sahibinin güneş enerjisi kullanamayacağı anlamına gelmez; bu sadece ev sahibinin daha fazla panele ihtiyaç duyacağı anlamına gelir.

Şimdi, saatlik güç üretim ihtiyacınızı watt’a dönüştürmek için saatlik kullanımınızı (1. soruya bakın) 1.000 ile çarpın. Ortalama saatlik watt ihtiyacınızı, bölgeniz için günlük en yoğun güneş ışığı saatlerine bölün. Bu size panellerinizin her saat üretmesi gereken enerji miktarını verir. Bu nedenle, günde en yoğun beş saat güneş ışığı alan bir bölgedeki ortalama bir ABD evinin (900 kWh/ay) 6.000 watt’a ihtiyacı olacaktır.

Güneş paneli çıkış verimliliğini ne etkiler?

Güneş paneli kalitesinin fark yarattığı yer burasıdır . Tüm güneş panelleri aynı değildir. Fotovoltaik (PV) güneş panelleri (en yaygın olarak konut kurulumlarında kullanılır), panel boyutuna ve verimliliğine (bir panelin güneş ışığını enerjiye ne kadar iyi dönüştürebildiğine) bağlı olarak panel başına yaklaşık 150 watt ila 370 watt arasında değişen watt değerlerine sahiptir ve hücre teknolojisi hakkında

Örneğin, ön tarafında ızgara çizgisi olmayan güneş pilleri  geleneksel hücrelere göre daha fazla güneş ışığını emer ve katmanlara ayrılma (soyulma) gibi sorunlar yaşamaz. Hücrelerimizin yapısı, onları daha güçlü ve çatlamaya veya korozyona karşı daha dayanıklı hale getirir. Ve evin yan tarafına monte edilen büyük bir invertörün aksine, her paneldeki bir mikro invertör, güç dönüşümünü kaynakta optimize edebilir.

Kalite ve verimlilikteki bu geniş farklılıklar nedeniyle, hangi güneş panellerinin sizin için uygun olduğu veya eviniz için kaç tanesine ihtiyacınız olacağı konusunda genelleme yapmak zordur. Ana paket, paneller ne kadar verimli olursa, o kadar fazla watt üretebilir ve aynı enerji çıkışını elde etmek için çatınızda o kadar az ihtiyacınız olacaktır. Geleneksel güneş panelleri genellikle panel başına yaklaşık 250 watt üretir ve değişen verimlilik seviyelerine sahiptir. Buna karşılık, SunPower panellerinin piyasadaki en verimli güneş panelleri olduğu bilinmektedir. *

Kaç tane güneş paneline ihtiyacınız olduğunu bulmak için, ihtiyacınız olan toplam panel sayısını hesaplamak için evinizin saatlik watt ihtiyacını (3 numaralı soruya bakın) güneş panellerinin wattına bölün.

Dolayısıyla, Dallas, Teksas’taki ortalama bir ABD evinin yaklaşık 25 geleneksel (250 W) güneş paneline veya 17 SunPower (370 W) panele ihtiyacı olacaktır.

Güneş paneli boyutunun etkisi nedir?

Küçük veya olağandışı şekilli bir çatınız varsa, güneş paneli boyutu ve sayısı önemli hususlardır. Kullanılabilir geniş bir çatı alanıyla, hedef enerji çıkışınıza ulaşmak için verimliliğinizden biraz ödün verebilir ve daha büyük paneller (panel başına daha düşük maliyetle) satın alabilirsiniz. Ancak kullanılabilir çatı alanınız sınırlıysa veya kısmen gölgeliyse, daha az sayıda küçük yüksek verimli panel kullanabilmek, uzun vadede mümkün olan en yüksek gücü elde etmenin en iyi yolu olabilir ve sonuç olarak size daha fazla para kazandırır.

güneş paneli boyutları

Bugün tipik konut güneş paneli boyutları, üreticiler arasında bazı farklılıklar olmakla birlikte yaklaşık 65 inç x 39 inç veya 5,4 fit x 3,25 fit’tir. SunPower panelleri 61,3 inç x 41,2 inç boyutlarındadır.

Bu boyutlar, onlarca yıldır aşağı yukarı değişmeden kaldı, ancak aynı ayak izinden elde edilen verimlilik ve çıktı, daha iyiye doğru önemli ölçüde değişti. Ek olarak, SunPower tüm sistemleri paneller arasında neredeyse hiç boşluk olmayacak şekilde tasarlar ve çatı kaplama alanını olabildiğince sıkı, verimli ve çekici tutmak için görünmez çerçeveleme ve montaj donanımı kullanır.

Güneş panellerinin ağırlığı ne kadardır?

Bir çatı güneş enerjisi sistemi kurmayı planlıyorsanız, güneş panellerinizin ağırlığını anlamak, dikkate alınması gereken başka bir önemli faktördür. Bir güneş panelinin ağırlığını bilmek, çatınızın tam kurulumu destekleyebileceğinden emin olmanın en iyi yoludur.

Panel ağırlıkları markadan markaya değişmekle birlikte çoğu panel yaklaşık 40 pound ağırlığındadır.

panelleri tüm büyük markaların en hafifidir * , bazı panellerimiz 33 libre kadar hafiftir. Karşılaştırma için, aralığın üst ucundaki bazı geleneksel panellerin ağırlığı  kadardır.

Özet: Kaç panele ihtiyacınız var?

Yukarıdaki soruların cevaplarını bilmek, size elektrik üretim ihtiyaçlarınız için ideal panel sayısı veya en azından gerçekçi bir aralık hakkında bir fikir verecektir. Ardından, profesyonel bir montajcının, günlük enerji üretim hedeflerinize ulaşmak için çatınızdaki doğru sayıda paneli fiziksel olarak düzenleyip düzenleyemeyeceğinizi ve nasıl düzenleyeceğinizi görmek için çatı mimarinizi, güneşe olan açınızı ve diğer faktörleri değerlendirmesi gerekir.

Güneş sisteminizden ne kadar tasarruf edeceğinizi ve kazanacağınızı düşündüğünüz için net ölçümü de düşünmelisiniz . Net ölçüm, kamu hizmeti şirketinizin güneş parlarken fazla güneş enerjisi ürettiğiniz için size nasıl kredi verdiği ve ardından fazla güneş enerjinizi bir depoda depolamazsanız geceleri geleneksel bir elektrik şebekesi kullandığınızda bu kredilerden yararlanmanıza nasıl izin verdiğidir. pil depolama sistemi.

Kaç Güneş Paneline İhtiyacınız Var?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MARKALAR

frpower-jel-aku-solar-sistem
Backup_of_12V 24AH BETTTER
Forjel-logos kopya
lexron-logo
smart-enerji
HEGEL LOGO ORJİNAL TURUNCU PNG-600x315h

Ücretsiz Kargo

Güvenli Ödeme

Ücretsiz İade

Kredi kartına taksit

Diğer Platformlar

trentyol-forjel
unnamed
hepsiburada-forjel

MÜKEMMEL değerlendirme
82 değerlendirmeler göre.
Mukenbel
Atila Ongun
Atila Ongun
2023-06-03
Her şeyden önce esnaflar.. ürün kalitesi 💯 f/p 💯 hizmet 💯 Güvenilirlik 💯 Sizin gibi işletmeler hep var olsun..
Hakan Firat TUNCIL
Hakan Firat TUNCIL
2023-02-28
Soytürk personeli gayet ilgili ve bilgili açıklama yaparak yardımcı oluyorlar.Profesyonel bir kadro şitdetle tavsiye ederim.
Abdulkadir Dereli
Abdulkadir Dereli
2023-01-04
Güvenilir bir firma tavsiye ederim.
refik can Demir
refik can Demir
2022-11-22
Cok Tesekkür ederim jel aku de tek gecerim
Emre Çakar
Emre Çakar
2022-11-22
Kaliteli ürün pişman etmedi teşekkürler tavsiye edilir akülerin kalitesi güzel.
İsmail Sert
İsmail Sert
2022-11-21
Kaliteli akü, iyi hizmet, Soytürk aküye yardımları için çok teşekkür ederim.
Ahmet Furkan Şengör
Ahmet Furkan Şengör
2022-11-21
Akü konusu güven isteyen bir konudur. Soytürk Akü'; Akü konusunda güvenin ve kalitenin doğru adresidir. Yıllardır çalışıyoruz, son derece memnunuz
Hüseyin Cenkci
Hüseyin Cenkci
2022-11-21

Mesaj Yolla
1
Yardım ister misiniz.?
Merhaba
Kaç Güneş Paneline İhtiyacınız Var? ile ilgili bilgi almak ister misiniz?